Публічна бібліотека Сюртівської сільської територіальної громади Закарпатської області
17 червня 1946 року Ужгородський міськвиконком закріпив за окружною бібліотекою приміщення в м.Ужгород по вул. Минайська, 1. В листопаді 1946 року було відкрито 22 бібліотеки в селах Ужгородського району. В серпні 1947 року окрвиконком вирішив перемістити окружну бібліотеку в краще приміщення, площею 112 кв.м. В 1949 році в окружній бібліотеці працювало 4 чоловік. Всього в районі було відкрито 67 бібліотек, а штат нараховував 71 чоловік. В 1968 році с. Дравці приєднали до м. Ужгород і бібліотеку перевели в прикордонне м.Чоп, де вже знаходилась районна бібліотека для дітей.
Найбільшого розквіту досягла районна бібліотека для дорослих після централізації бібліотечної системи, яка розпочалась з 1 січня 1979 року згідно рішення Виконкому від 14.06.1978 р. № 161.
В кінці 1991 року Центральну районну бібліотеку перевели в угорське село с. Струмківка, всі кваліфіковані працівники звільнились, а на їхні місця були прийняті випускники Струмківської ЗОШ, які були направлені на заочне навчання в Ужгородське училище культури.
З 1 січня 1993 року було скорочено 4 бібліотеки-філії та 11 бібліотечних працівників.
Відповідно до методичних рекомендацій з організації мережі публічних бібліотек в об’єднаних територіальних громадах та з метою створення умов для реалізації прав громадян на вільних доступ до інформації, задоволення і формування іх бібліотечних, бібліографічних, інформаційних, і духовних потреб Сюртівська сільська рада вирішила створити на базі Ужгородської ЦРБ комунальний заклад «Публічна бібліотека Сюртівської сільської об’єднаної територіальної громади Ужгородського району Закарпатської області», - це об’єднання бібліотек в єдине структурно-цілісне утворення, до якого входять:
- Бібліотека села Тийглаш – Головна бібліотека
- Бібліотека – філія села Паладь – Комарівці,
- Бібліотека – філія села Галоч,
- Бібліотека – філія села Часлівці,
- Бібліотека – філія села Руські Геївці,
- Бібліотека – філія села Ратівці.
Головна бібліотека адміністративним та організаційно - методичним центром для бібліотек - філій своєї мережі, координує роботу сільських бібліотек-філій.
Сектор методичного та інформаційно-бібліографічного обслуговування, сектор комплектування та обробки літератури, відділ обслуговування читачів є складовими публічної бібліотеки.
Послуги бібліотек:
- користуватися допомогою фахівців бібліотеки в пошуку джерел інформації, в тому числі з мережі Інтернет;
- отримувати необхідні документи з фонду бібліотеки для користування у читальних залах та абонементах;
- одержувати документи або їх копії;
- користуватися комп’ютером, безкоштовним доступом до мережі Інтернет та електронними ресурсами;
- відвідувати різноманітні культурні заходи, що відбуваються у бібліотеці.
Публічна бібліотека активно співпрацює з будинком культури с. Тийглаш.