Публічна бібліотека Сюртівської сільської територіальної громади Закарпатської області

17 червня 1946 року Ужгородський міськвиконком закріпив за окружною бібліотекою приміщення в м.Ужгород по вул. Минайська, 1. В листопаді 1946 року було відкрито 22 бібліотеки в селах Ужгородського району. В серпні 1947 року  окрвиконком вирішив перемістити окружну бібліотеку в краще приміщення, площею 112 кв.м. В 1949 році в окружній бібліотеці працювало 4 чоловік. Всього в районі було відкрито 67 бібліотек, а штат нараховував 71 чоловік. В 1968 році с. Дравці приєднали до м. Ужгород і бібліотеку перевели в прикордонне м.Чоп, де вже знаходилась районна бібліотека для дітей.

Найбільшого розквіту досягла районна бібліотека для дорослих після централізації бібліотечної системи, яка розпочалась з 1 січня 1979 року згідно рішення Виконкому від 14.06.1978 р. № 161.

В кінці 1991 року Центральну районну бібліотеку перевели в угорське село с. Струмківка, всі кваліфіковані працівники звільнились, а на їхні місця були прийняті випускники Струмківської ЗОШ, які були направлені на заочне навчання в Ужгородське училище культури.

З 1 січня 1993 року було скорочено 4 бібліотеки-філії та 11 бібліотечних працівників.

Відповідно до методичних рекомендацій  з організації мережі публічних бібліотек в об’єднаних територіальних громадах та з метою створення умов для реалізації прав громадян на вільних доступ до інформації, задоволення і формування іх бібліотечних, бібліографічних, інформаційних, і духовних потреб Сюртівська сільська  рада вирішила створити на базі Ужгородської ЦРБ комунальний заклад «Публічна бібліотека Сюртівської сільської об’єднаної територіальної громади Ужгородського району Закарпатської області», - це об’єднання бібліотек в єдине структурно-цілісне утворення, до якого входять:

• Бібліотека села Тийглаш – Головна бібліотека
  • Бібліотека – філія села Паладь – Комарівці,
  • Бібліотека – філія  села Галоч,
  • Бібліотека – філія  села Часлівці,
  • Бібліотека – філія  села Руські Геївці,
  • Бібліотека – філія  села Ратівці.

Головна бібліотека адміністративним та організаційно - методичним центром для бібліотек - філій своєї мережі, координує роботу сільських бібліотек-філій.

Сектор методичного та інформаційно-бібліографічного обслуговування, сектор комплектування та обробки літератури, відділ обслуговування читачів є складовими публічної бібліотеки.

Послуги бібліотек:

• користуватися допомогою фахівців бібліотеки в пошуку джерел інформації, в тому числі з мережі Інтернет;
  • отримувати необхідні документи з фонду бібліотеки для користування у читальних залах та абонементах;
  • одержувати документи або їх копії;
  • користуватися комп’ютером, безкоштовним доступом до мережі Інтернет та електронними ресурсами;
  • відвідувати різноманітні культурні заходи, що відбуваються у бібліотеці.

Публічна бібліотека активно співпрацює з будинком культури с. Тийглаш.

31 Жовтня, 2022 р., 11:48
Золота осінь Красуня-осінь завітала до публічної бібліотеки с. Тийглаш. Ось ця чудова пора надихнула бібліотекарів та учнів початкових класів разом з вчителькою продовженої групи на створення яскравих композицій з овочів, фруктів, осіннього листя та природних матеріалів. Наші юні читачі виявили неабияку фантазію, кмітливість та творчість у виготовленні осінніх поробок. Вироби дивували та зачаровували майстерним виконанням та креативністю школярів.