Релігійні споруди, розташовані на території Сюртівської територіальної громади

Назва релігійної споруди

Костел Королеви Розарії

с.Галоч,65-а

єпископ-емерит Майнек Антал

(для Греко-католиків - Філеп Янош)

Перша неділя жовтня

7.

с.Батфа, 16

Добан Доріна

8.

с. Палло, 14 галоч

Добан Доріна

9.

Церква св. Петра і Павла

с. Палло, 130-а

Філеп Янош

Остання неділя червня

10.

Церква Різдва пр. Богородиці

с.П.Комарівці, вул. Кошута, 40

Скоропадський Пейтер Юрійович

11.

Церква (Пам’ятка архітектури національного значення)

с.П.Комарівці, вул.Кошута, 58

с. Сюрте, вул.Ракоці, 106

Ковтюк Жолт

19.

Костел Воздвиження Чесного ХрестаПам’ятка архітектури національного значення)

с. Сюрте, вул..Ш.Петефі, 80

Погорецький Роберт

20.

Костел Народження Пресвятої Діви Марії

с. Тийглаш

вул. Св.Іштвана, 89

Турзов Петро

21.

с. Тийглаш

вул. Св.Іштвана, 98

Скоропатський Пейтер Юрійович

20 серпня

22.

Свято-Покровська церква

Українська православна громада

с. Тийглаш, вул. Фізкультурна, 7

Мучичка Іван Володимирович

14 жовтня

23.

Костел Успіння Пресвятої Діви Марії

Пам’ятка архітектури національного значення)

с. Часлівці, вул. Сентмігалі, 33

Піліп Віктор Теодор

15 серпня

08 Грудня, 2023 р., 15:18
            Село Часлівці ('Chaslouch', 'Chazloch') в письмових джерелах згадується з 13-го століття. Його власниками були родини Часлоці та Палоці. З 1338-го року належало Середнянському замку. В кінці 15-го століття співвласниками села були: Літераті Янош, Рашкоі Андраш, Майтеньі Магда, родини Переньі та Пожгаі. З 1546 року село разом з замком на вічних правах було передано родині Рускаі Добо. У казначейських податкових записах 1567-го року значиться, що село з чотирохь селянських дворо-господарств належить Добо Іштвану. У 1599-му році село налічує 21 дворо-господарства. Згідно перепису 1696-го року з 9-ти селянських та 1 желерської сім`ї 8 мали русинське прізвище. У 1715-му році з 7 селянських та 1 желерських сімей 5 носили угорське а 3 русинське прізвище.  У 1720-му році з 11 селянських та 1 желярських сімей залишилось 5 угорських, але русинське населення збільшилось до 7 родин. В 1940-му році населення Часлівців становило 521 осіб, з яких 6 словаків, 21 русинів, 20 євреїв та 474 угорців. Римо-католицька громада налічувала 308 вірників.
08 Грудня, 2023 р., 15:12
       Дану територію письменні джерела  XVIII століття згадують, як лісисту, болотисту місцевість. Першими мешканцями села були родини, зайняті на поромній переправі через річку Латорицю. Згідно з інформацією, 150 років тому на місці порома вже було поселення. Село вздовж головної дороги Чоп-Ужгород зазнало значних змін за останні 150 років, саме через близькість двох міст. У 1890 році тут вже стояло майже 100 будинків.
08 Грудня, 2023 р., 15:05
       У письмових джерелах назва поселення вперше з’являється в 1281-му році. Тоді село було куплено родом Бакша від сім’ї Ратовтів.
08 Грудня, 2023 р., 15:00
          Село Сюрте розташоване на рівнині вздовж  залізничної колії Ужгород-Чоп. Населення угорське. Першим відомим власниками поселення був Матяш, син Бана Роланда, яких у свою чергу змінив рід  Бехергрегорів  (Bechergregor) та пізніше сім’я Сюрті з роду Бокша. У 1281-му роціІллеш, син Беел Келемена, село Сюрте продасть за 330марок, а вже у 1282-му році Дьердь та Йакаб з роду Бехергрегорів Чопські  та Сюртівські землеволодіння продадуть Бохсу, Тамашу та та іншим братам. Нащадки роду Бокша, які тут поселились, змінило прізвище на Зріттеі (Zrittey). У 1408-му році шляхтичі Зріттеі отримають від короля Жігмонда родинний герб та стануть Рицарями Ордену Дракона.
08 Грудня, 2023 р., 14:54
       Перша письмова згадка про село відноситься до 1263 р. В джерелах Ратівці відомі під різними назвами: "Rat, "Rath", "Raad". У 1263 р. король подарував шляхтичу Якубу, синові Грегора з Паньока, чотири села в комітеті Унг, в тому числі й Ратовці. З 1284 року Ратовці належали родині Бокша. Одна з їх віток переселилася в Ратовці і до свого прізвища додавала прикладку "ратовські". Старша і більша частина села з XIV ст. отримала назву "Nagy Rat" (Великі Ратовці).
08 Грудня, 2023 р., 14:50
         Типова мурована базилічна церква збудована в тій частині села, що давно називалася Великими Ратовцями.
08 Грудня, 2023 р., 14:44
       Перша письмова згадка про Ратівці відноситься до 1263 року (відомі під назвами 'Rat', 'Rath', 'Raad'). Старша і більша частина села з XIV століття отримала назву 'Nagy Rat' (Великі Ратівці). У 80-х роках на околиці Великих Ратівців виявили білохорватське поселення VIII-ІХ століть. У ХІІІ - XIV століттях землевласники заселяють переселенцями нову частину Ратівців - Малі Ратівці ('Kis Rat'). Нині Великі і Малі Ратівці є одним селом, чсельність населення якого перевищує 1300 мешканців.
08 Грудня, 2023 р., 14:19
         Перша письмова згадка про Ратівці відноситься до 1263 року (відомі під назвами 'Rat', 'Rath', 'Raad'). Старша і більша частина села з XIV століття отримала назву 'Nagy Rat' (Великі Ратівці). У ХІІІ - XIV століттях землевласники заселяють переселенцями нову частину Ратівців - Малі Ратівці ('Kis Rat'). Нині Великі і Малі Ратівці є одним селом, чсельність населення якого перевищує 1300 мешканців.
08 Грудня, 2023 р., 14:13
      Село засноване (закріпачене) в другій половині XIII ст. шляхтичем Марцелом, нащадки якого до свого прізвища додавали прикладку «селменські» (de Scelemencz).