Ратовці. Греко-католицька Церква св. Юрія.

Дата: 08.12.2023 14:50

Типова мурована базилічна церква збудована в тій частині села, що давно називалася Великими Ратовцями.

Греко-католики присутні в селі ще з часів утворення Мукачівської Єпархії в 1771-у році. До середини 20-го століття церква зазначена, як філія  Коритнян. З 1947-го року самостійна релігійна громада з філіями в Чопі,  Малих та Великих Геївцях, Тейглаш-і, Сюрт-і, Ашван-і, Шаламон-і та Есен-і.

Освячення церкви відбулось 23-го квітня 1912 р. на честь великомученика св. Юрія.

В радянські часи церква була передана православній громаді. Повернуто греко-католицькій громаді в 1991-у році.

Побудовану на початку 20-го століття парафія в 2012-у повністю оновлено.

Кількість вірників в 1792 р. становила в Малих та Великих Ратівцях разом 386 осіб, в 1847-у р. 293 осіб, в 1915-у 354 осіб. Перед забороною греко-католицької церкви в 1947-у р. ця цифра становила 386 осіб. До 2022-го  року громада налічувала 450 вірників.

Церковна книга велася з 1782-го року в Коритнянах. Після офіційної реєстрації в 1991 р. греко-католицької релігійної громади книга ведеться в Ратівцях. До 2018-го року церква не мала іконостасу.

Перелік священнослужителів: Петкі Шандор (1990-1995), Амбруш Йожеф (1995-2010), Соланський Августин2010-го року по сьогоднішній день).

На сьогодні чисельність греко-католицької релігійної громади Ратівців становить 320 осіб. Порядок Богослужінь: щодня через день на угорській та українській мові, по святам дві служби на двох мовах. Уроки з релігії відвідують 30 дітей.

Храмове свято відзначається 23 квітня.

Настоятель церкви: Соланський Августин.