Ратівці. Римо-католицький Костел св. Архангела Михаїла

Дата: 08.12.2023 14:44

Перша письмова згадка про Ратівці відноситься до 1263 року (відомі під назвами 'Rat', 'Rath', 'Raad'). Старша і більша частина села з XIV століття отримала назву 'Nagy Rat' (Великі Ратівці). У 80-х роках на околиці Великих Ратівців виявили білохорватське поселення VIII-ІХ століть. У ХІІІ - XIV століттях землевласники заселяють переселенцями нову частину Ратівців - Малі Ратівці ('Kis Rat'). Нині Великі і Малі Ратівці є одним селом, чсельність населення якого перевищує 1300 мешканців.

У 1334 році у Малих Ратівцях вже були парафія (відповідно ікостел), але в часи реформації вона більш ніж на півтора століття припинила своє існування. У 1714 році Гергей Раті заповів значні маєтки на заснування парафії у Ратівцях та будівництво храму. Костел спорудили у XVIII столітті, а 1809 року його було розширено та зведено вежу. Зі збільшенням вірників філіали в селі Часлівці (в 1841-му році) та  населеному пункті Чоп (в 1890-му році) відокремились та утворили самостійні парафії.

Перелік священнослужителів: Молнар Міклош (1996-2004), Сулінчак Шандор (2004-2005), Шнеп Роман (2005-2014), Товт Андраш (2014-2015), Турзов Петро (з 2015 по сьогоднішній день).

Загальна кількість прихожан становить 86 осіб. Божу службу щонеділі відвідують 60-70 вірників, по вівторкам та четвергам 10 осіб. Уроки з релігії відвідують 35-40 дітей.

Храмове свято відзначається 29-го вересня на честь св. Архангела Міхаїла.

Настоятель церкви: Турзов Петро

Наразі церквою опікується Лелекач Федір Федорович.

Початок метричних записів: 1718 рік.

Мова літургії: угорська.