с. Ратівці. Свято-Іллінський храм (УПЦ)
Перша письмова згадка про село відноситься до 1263 р. В джерелах Ратівці відомі під різними назвами: "Rat, "Rath", "Raad". У 1263 р. король подарував шляхтичу Якубу, синові Грегора з Паньока, чотири села в комітеті Унг, в тому числі й Ратовці. З 1284 року Ратовці належали родині Бокша. Одна з їх віток переселилася в Ратовці і до свого прізвища додавала прикладку "ратовські". Старша і більша частина села з XIV ст. отримала назву "Nagy Rat" (Великі Ратовці).
В 1427 році селяни Великих Ратовець були оподатковані від 23 порт. Протягом XVI ст. кількість селянських господарств зменшилася. В 1567 році під оподаткування підпало лише 10 господарств, що володіли 5-ма портами. В останній чверті XVI ст. в село прибули нові поселенці і в селі нараховувалося 38 кріпацьких домогосподарств. В кінці XVII - на початку XVIII ст. залежні селяни покидають село або вимирають.
В ХІІІ - XIV ст. землевласники заселяють переселенцями нову частину Ратовець - Малі Ратовці ("Kis Rat" ). Новоутворене село в XV ст. належало шляхетській родині Добо з Руського. В 1427 році жителі села були оподатковані від 16 порт. В XVI ст. кількість селянських господарств значно зменшилась. В 1588 році були оподатковані лише 7 господарств, які володіли 3 портами. В останній чверті XVI ст. кількість мешканців села збільшилася за рахунок нових поселенців. Так, на 1599 рік в селі нараховувалося 33 залежних селянських господарств. На його території були також костел, парафія, школа та одна-дві садиби землевласників. В 1715 році в селі господарювало 15 селянських родин.
20.11.2011р. в селі освячено Свято-Іллінський храм, а 21.11.2011р. – протоієр Іоанном (Легеза) відслужена перша Літургія.
З благословення Високопреосвященійшого Феодора митрополита Мукачівського і Ужгородського в селі Ратівці, Ужгородського району будується нов православна церква во ім’я великого святого – пророка Іллі.
Євангельська група
При Свято-Іллінському храмі діє Євангельська група, яка займається читанням Святого Євангелія, що сприяє вивченню Святого Письма. Молитвинно читається Святе Євангеліє: особливо за будівництво храму та за прихожан Свято-Іллінської церкви.
Розклад Богослужінь:
Воскресні дні: 16.00 к.ч. (субота) – Всеночне бдіння; 09.00 к.ч. (неділя) – літургія.
Святкові дні: 17.00 к.ч. – Всеночне бдіння; 08.00 к.ч. – літургія.
Протоієрей Тарасій Русин