Сюртівська територіальна громада
Закарпатська область, Ужгородський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

с. Ратівці. Свято-Іллінський храм (УПЦ)

Дата: 08.12.2023 14:54
Кількість переглядів: 75

       Перша письмова згадка про село відноситься до 1263 р. В джерелах Ратівці відомі під різними назвами: "Rat, "Rath", "Raad". У 1263 р. король подарував шляхтичу Якубу, синові Грегора з Паньока, чотири села в комітеті Унг, в тому числі й Ратовці. З 1284 року Ратовці належали родині Бокша. Одна з їх віток переселилася в Ратовці і до свого прізвища додавала прикладку "ратовські". Старша і більша частина села з XIV ст. отримала назву "Nagy Rat" (Великі Ратовці).

       В 1427 році селяни Великих Ратовець були оподатковані від 23 порт. Протягом XVI ст. кількість селянських господарств зменшилася. В 1567 році під оподаткування підпало лише 10 господарств, що володіли 5-ма портами. В останній чверті XVI ст. в село прибули нові поселенці і в селі нараховувалося 38 кріпацьких домогосподарств. В кінці XVII - на початку XVIII ст. залежні селяни покидають село або вимирають.

        В ХІІІ - XIV ст. землевласники заселяють переселенцями нову частину Ратовець - Малі Ратовці ("Kis Rat" ). Новоутворене село в XV ст. належало шляхетській родині Добо з Руського. В 1427 році жителі села були оподатковані від 16 порт. В XVI ст. кількість селянських господарств значно зменшилась. В 1588 році були оподатковані лише 7 господарств, які володіли 3 портами. В останній чверті XVI ст. кількість мешканців села збільшилася за рахунок нових поселенців. Так, на 1599 рік в селі нараховувалося 33 залежних селянських господарств. На його території були також костел, парафія, школа та одна-дві садиби землевласників. В 1715 році в селі господарювало 15 селянських родин.

        20.11.2011р.  в селі освячено Свято-Іллінський храм, а 21.11.2011р. – протоієр Іоанном (Легеза) відслужена перша Літургія.

          З благословення Високопреосвященійшого Феодора митрополита Мукачівського і Ужгородського в селі Ратівці, Ужгородського району будується нов православна церква во ім’я великого святого – пророка Іллі.

Євангельська група

          При Свято-Іллінському храмі діє Євангельська група, яка займається читанням Святого Євангелія, що сприяє вивченню Святого Письма. Молитвинно читається Святе Євангеліє: особливо за будівництво храму та за прихожан Свято-Іллінської церкви.

Розклад Богослужінь:

          Воскресні дні: 16.00 к.ч. (субота)  – Всеночне бдіння; 09.00 к.ч. (неділя)  – літургія.

          Святкові дні: 17.00 к.ч.  –  Всеночне бдіння; 08.00 к.ч.  –  літургія.

          Протоієрей Тарасій Русин



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь