У закладах освіти відбулися І та ІІ етапи обласного конкурсу ,,Малюнок, вірш, лист до мами”.

Дата: 03.05.2023 12:48

,,Умій відчувати серце матері,

умій бачити в її очах мир і спокій,

тривогу і неспокій, збентеження

і смуток…”

В. О. Сухомлинський

З 13 квітня до 4 травня  2023 року у закладах загальної середньої освіти Сюртівської територіальної громади відбулися І та ІІ етапи обласного конкурсу ,,Малюнок, вірш, лист до мами”. Виховання шанобливого ставлення до жінки-матері як невтомної і самовідданої берегині звичаїв, традицій, духовності, відповідальної за збереження і продовження сімейних культурно-історичних традицій, виявлення й підтримка обдарованих дітей – ось головна мета даного Конкурсу.

До проведення Конкурсу долучилися учні 6 закладів освіти Сюртівської ТГ. Для участі у II етапі Конкурсу надійшли роботи учнів Малогеєвецького ліцею ім.Ф.Егрі, Ратівецької гімназі, Великогеєвецької гімназії,  Галоцької ПШ, Сюртівського ліцею, Паладь-Комарівецької гімназії, які посіли І місце у І етапі Конкурсу.  У номінації Конкурсу на кращий твір образотворчого мистецтва серед учнів  закладів загальної середньої освіти взяли участь 19  школярів  із закладів освіти Сюртівської сільської ТГ. У номінації Конкурсу на кращий літературний  твір ,,Лист”, ,,Вірш” серед учнів закладів загальної середньої освіти Сюртівської ТГ взяли участь 7 осіб.

В цілому матеріали, що надійшли на ІІ етап Конкурсу, відзначаються змістовним наповненням, індивідуально підібраними виражальними засобами.

Представлені роботи вирізняються оригінальністю виконання, творчістю, глибиною та емоційністю викладу, розмаїттям ідей і думок про образ матері, багатством виражальних образотворчих і словесних засобів, щирістю висловлених думок та дають можливість простежити, що для кожного із конкурсантів образ матері - це символ сили, терпіння і відданості. Кожен літературний чи образотворчий твір - це сповідь про любов і вдячність за уміння слухати, розуміти, надихати. Через свої образотворчі та літературні твори учні показали, що образ матері є символом любові, ласки та родинного тепла.

Відповідно до  рішення журі призерами Конкурсу визнано:

1. У номінації Конкурсу на кращий літературний  твір - ,,Лист” серед учнів 8-10 класів закладів загальної середньої освіти визнати переможцем:

І-е місце –

• Дула Аделію Дезидеріївну, ученицю 9 класу Малогеєвецького ліцею ім.Ф.Егрі Сюртівської сільської ради

ІІ-е місце -

- Дєрке Біанку Олександрівну, ученицю 9 класу Великогеєвецької гімназії Сюртівської сільської ради

ІІІ-е місце -

- Такач Ніколетту Олександрівну, ученицю 9класу Сюртівського ліцею Сюртівської сільської ради

-  Цімботу Анну Тиберівну, ученицю 8 класу Сюртівського ліцею Сюртівської сільської ради

2. У номінації Конкурсу на кращий літературний  твір - ,,Вірш” серед учнів 8-10 класів закладів загальної середньої освіти визнати переможцем:

І-е місце -  Товкан Дарину Ярославівну, ученицю 8 класу Ратівецької гімназії Сюртівської сільської ради.

3. У номінації Конкурсу на кращий твір образотворчого мистецтва серед учнів  5-7 класів закладів загальної середньої освіти:

визнати переможцями

І-е місце –

• Шимон Ванду Томашівну, ученицю 7 класу Малогеєвецького ліцею ім.Ф.Егрі Сюртівської сільської ради (робота ,,Де мама, там і спокій ”)

ІІ-е місце -

-  Бецанич Вікторію Михайлівну, ученицю 5класу Сюртівського ліцею Сюртівської сільської ради (робота ,, Найцінніше у світі- це Мама ”);

• Варгу Вероніку Імреївну, ученицю 8 класу ПаладьКомарівецької  гімназії Сюртівської сільської ради (робота ,,Її святість Мама”)

ІІІ-е місце –

• Варгу Сінтію Робертівну, ученицю 6 класу ПаладьКомарівецької  гімназії Сюртівської сільської ради (робота ,,Дерево життя”)

- Качмар Мелісу Юріївну, ученицю 5класу Сюртівського ліцею  Сюртівської сільської ради (робота ,, Я люблю свою Маму ”);

- Сакач Віолу Робертівну, ученицю 5 класу Паладь-Комарівецької  гімназії Сюртівської сільської ради (робота ,,Материнське щастя”).

Відзначено  роботи:

•  Балла Реки Чабівни, учениці 5 класу Великогеєвецької гімназії Сюртівської сільської ради (робота ,,Я і моя матуся”)
  •  Шніцер Ганни Іштванівни, учениці 6 класу Великогеєвецької гімназії Сюртівської сільської ради (робота ,,Мамині ласки”)
  •  Ференц Язмін Шандорівни, учениці 5 класу Ратівецької гімназії Сюртівської сільської ради (робота ,,Мамине серце”)
  •  Шовш Яни Степанівни, учениці 6 класу Ратівецької гімназії Сюртівської сільської ради (робота ,,Найкраща мама у світі”)
  • Товкан Ніколетти Ярославівни, учениці 7 класу Ратівецької гімназії Сюртівської сільської ради (робота ,,З Днем матері ”)
  •  Пряхи Віолетти Романівни, учениці 5 класу Ратівецької гімназії Сюртівської сільської ради (робота ,,Квіти для мами”)
  •  Башані Олександра Олександровича, учня 5 класу Ратівецької гімназії Сюртівської сільської ради (робота ,,Матуся – наше сонечко”)
  • Яцкович ДаніеллиМиколаївни, учениці 8 класу ПаладьКомарівецької  гімназії Сюртівської сільської ради (робота ,,Берегиня роду”).

Щиро вітаємо призерів, учасників Конкурсу  та їх наставників!
Бажаємо і надалі натхнення, віри у свої сили, невичерпної енергії, упевненості у подальших конкурсних випробуваннях!

Експозицію робіт учасників II етапу Конкурсу в номінації „Малюнок мамі”  можна переглянути у  приміщенні Сюртівської  сільської  ради.