Великі Геївці. Римо-католицький Костел Святої Анни.

Дата: 08.12.2023 13:02

У джерелах Геївці відоме з 1338-го року під назвами 'Gevch', 'Geveuch', 'Gejocz' . На даний час в селі проживає понад тисяча мешканців.

На початку правління Анжуйської династії село належало Середнянському замку. У 1338-му році разом із замком село належало Петеру Палочу,  згодом родина Добо викупила право на володіння. З 1649-го року за селом закріплюється назва Nagygejőc (Великі Геївці). У 1887-му році Лайош Хомокі, 21-річний юнак, заповів увесь свій статок Римсько-Католицькій Церкві в Великих Геївцях для будівництва школи. У 1890-му році парафія продала  маєток, а через рік за отримані гроші на успадкованій ділянці була побудована гарна школа, в якій розмістили каплицю, освячену на честь Святої Анни. Згодом, коли кількість вірників збільшилася, розпочалось будівництво церкви, яке було завершена в 1911-му році. У 1929-му році релігійну громаду відокремили від Часлівців та підняли на ранг парафії. У 1963 році костел закрили і повернули лише у 1989 році.  Ремонт споруди було проведено в 1990-му році. У 2010-му році проведено перекриття даху. У костелі встановлені кондиціонери, замінені вікна на сучасні та облаштоване підлогове опалення. Має два електрифіковані дзвони. Парафію обслуговують дієцезіальні священники. Будівля відноситься до Мукачівської дієцезії Римо-католицької церкви в Україні.

Перелік священників: Каройі Лайош (1990-1992), Боган Бейла та Югас Андраш (1992-1997), Пушш Шандор (1997-1999), Шенберг Ференц (1999-2003), Лошак Іштван (2003), Молнар Янош та Погорецький Роберт (2004), Пап Шандор (2005-2023), Піліп Віктор Теодор ( з 2023 року).

Храмове свято присвячене Святої Анни та  відзначається щороку 26-го червня.

Кількість прихожан разом з вірниками Малих Геївців становить 120 осіб. 25 дітей відвідують уроки з релігії.

Мова літургії: угорська.

Настоятель церкви: Піліп Віктор Теодор.