Палло, реформатська церква

Дата: 08.12.2023 13:33

Населеним пунктом Палло в ХІІІ столітті володіли представники роду Аба. З 1315-го року переходить у володіння Другет Филипа, як частина Невицьких та Ужгородських володінь. В середньовіччі постійно було частиною Невицьких володінь та мало спільну участь з іншими володіннями  Другетів та Гомонаїв.

Відповідно до постанови за номером 32740 від 8-го серпня 1786 року церква села Палло приєднана до церкви села Батфа. Церква ніколи не мала незалежного статусу. Тут була створена школа і для дітей села Батфа.

Сучасна церква побудована на місці попередньої аварійної з суміші цементу та тирси. Школу та будинок вчителя, розташовані навпроти церкви та конфісковані в радянські часи, досі не повернуто. Наразі громада намагається повернути хоча б фундамент колишнього будинку вчителя, який згорів у пожежі.

Перелік священнослужителів: Кіш Ласло (1888-1915), Кемівеш Шандор (1915-1925), Боднар Лайош (1925), Сабо Гейза, Мункачі Вінце, Феньеш Ендре (1995-1999), Ковач Аттіла (1999 – 2008), Штефае Золтан (2008-2010), Ковач Аттіла (2010), Боднар Міклош (2016 – 2021). З 2021 року по сьогоднішній день Добан Доріна.

Уроки з релігії проводяться в с. Батфа.

Кількість прихожан до 2000-го року ще становила 160 осіб, на сьогодні ця цифра становить 74 вірників.

Мова богослужінь: угорська.