Проведено територіальний конкурс з писанкарства ,,Великодні писанки” на тему:,,З вірою в Перемогу!”.

Дата: 20.03.2024 13:33

У кожній родині знають, що Великдень - одне з найбільших й найшановніших після Різдва християнських свят. Дорослі і малі із настанням весни чекають цього свята. Мудрі люди кажуть: ,,У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки”. І справді, тільки велика любов може творити такі дива гармонії та уяви. Кожна писанка — це окремий малесенький світ…

На передодні світлого свята Пасхи та з метою підтримки й розвитку творчих здібностей у дітей та підлітків, залучення до вивчення звичаїв українського народу в сфері художньо- естетичного мистецтва, зокрема писанкарства, формування у них поваги до національної культурної спадщини  з 6 до 14 березня 2024 року у Сюртівській ТГ проведено  територіальний конкурс з писанкарства ,,Великодні писанки” на тему:,,З вірою в Перемогу!.

У  Конкурсі  взяли участь учні двох вікових категорій   молодшої – від 9 до 13 років та старшої - від 14 до 18 років із закладів загальної середньої освіти Сюртівської сільської ТГ: Галоцької ПШ, Паладь-Комарівецької гімназії,  Великогеєвецької гімназії, Ратівецької гімназії, Сюртівського ліцею, Малогеєвецького ліцею ім.Ф.Егрі.

На Конкурс було представлено 35 творчих робіт, виконаних з використанням різних технік: мальованки, дряпанки, мотанки, декупаж, бісероплетіння, паперова пластика (квілінг), ізонитка, а також великодні композиції які створюють неперевершений настрій світлого Христового Воскресіння.

А переможцями (І місце)  та призерами (ІІ та ІІІ місця) Конкурсу відповідно до розпорядження Сюртівського сільського голови від 15 березня 2024р.№ 34/02-25 визнано:

Молодша вікова  категорія  -   від 9 до 13 років:

І місце

- колектив учнів 6 класу  Великогеєвецької гімназії Сюртівської сільської ради, робота ,,Політ душі ”, керівник  Білакович Л.А.

- Скоропадську Вероніку, ученицю Паладь-Комарівецької гімназії Сюртівської сільської ради, робота  ,,Солодкий кошик  для воїнів ЗСУ”, керівник НовакО.С.;

- колектив учнів 7-Б класу Сюртівського ліцею Сюртівської сільської ради, робота  ,,Українське родинне гніздечко ”, керівник Чіслак Г.Ю.;

ІІ місце

- Сакач Віолу, ученицю Паладь-Комарівецької гімназії Сюртівської сільської ради, робота  ,,Яйце-райце ”, керівник Надь Б.Й.

- Фекете Матея, учня Великогеєвецької гімназії Сюртівської сільської ради, робота ,,Дряпанки віри ”, керівник  Білакович Л.А.;

- колектив учнів Великогеєвецької гімназії Сюртівської сільської ради, робота ,,Веселий ранок ”, керівник  Білакович Л.А.

ІІІ місце

- Вовчка Сіларда, учня Паладь-Комарівецької гімназії Сюртівської сільської ради, робота  ,,Великодня галявина”, керівник Новак О.С.;

-Тарці Вероніку, ученицю Галоцької ПШ, робота ,,З вірою у Перемогу”, керівник Петрішка Н.З.

-Пентек Аманду-Вівієн, ученицю Паладь-Комарівецької гімназії Сюртівської сільської ради, робота  ,,Великодній зайчик ”, керівник Новак О.С.

Старша вікова  категорія  -   від 14  до 18 років:

І місце

– Варгу Вероніку, ученицю  Паладь-Комарівецької гімназії Сюртівської сільської ради, робота  ,,Великодній вінок ”, керівник Куртанич А.М.;

ІІ місце

- колектив учнів 9 класу Великогеєвецької гімназії Сюртівської сільської ради, робота ,,Скринька -яйце ”, керівник  Савла К.О.

– колектив учнів 9-Б класу Сюртівського ліцею Сюртівської сільської ради, робота  ,,Великодній кролик-вісник миру ”, керівник Чіслак Г.Ю.;

ІІІ місце:

–  Віщак Анастасію, ученицю Сюртівського ліцею Сюртівської сільської ради, робота ,,Яйце-мотанка ”, керівник Чіслак Г.Ю.

Враховуючи складність роботи, високий рівень майстерності, красу виготовлених писанок відмічено за оригінальність роботи (окремі писанки як самостійні експонати):

учнів Великогеєвецької гімназії:

• Дєрке Едіни (робота ,.Розквіт сил”),
  • Бейреш Еніке (робота ,,Гармонія),
  • Бара Іштвана (робота ,.Сила волі”),
  • Шніцер Ганни (робота ,,Гусарська),
  • Сані Вероніки (робота ,,Закручене яйце”),
  • Луцо Денеша (робота ,,Промінь тепла),
  • Белла Реки (робота ,.Відчуття танго”),
  • колективу учнів 5 класу   (робота ,,Ніжність”);

учнів Малогеєвецького ліцею ім.Ф.Егрі:

• Орбан Вікторії (робота ,,Україно, Україно!Серце моє,ненько!”),
  •  Рускович Антонії  (робота ,,Хай буде мир у небі голубому”),
  • Дєрке Анни ( робота ,,Мирна весна”),
  • Окулової Вероніки (робота ,,Світле майбутнє України);

учнів Ратівецької гімназії:

• Соланського Домініка (робота ,.Відродження),
  • Гомович Ізабелли  (робота ,.Яйцевесна”).

Щиро дякуємо всім учасникам Конкурсу та вітаємо переможців і  призерів!

Виставку писанок та  композицій можна буде переглянути

у фойє сільської ради