ВАЖЛИВО! Зміни до прикордонного режиму

Дата: 24.04.2024 14:32

Внесено зміни до Постанови КМУ від 27 липня 1998 р. № 1147 «Про прикордонний режим».

Змінами передбачено, що громадяни України, іноземці та особи без громадянства мають право в’їжджати у контрольований прикордонний район, перебувати, проживати або пересуватися в його межах на підставі документів, що посвідчують їх особу.

Крім того, зміни передбачають обмеження у вільному в'їзді, перебуванні, проживанні, провадженні робіт й пересуванні осіб у прикордонній смузі. Зазначимо, що це ділянка місцевості завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону.

Починаючи з 1 травня 2024 року для перетину прикордонних смуг Вам необхідно отримати ДОЗВІЛ.

В’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу в межах Ужгородського району здійснюється на підставі дозволу виданого 94 прикордонним загоном Державної прикордонної служби України.

Такий дозвіл діє лише в межах прикордонної смуги на території Ужгородського району Закарпатської області.

Дозвіл надається на безоплатній основі протягом 10 робочих днів з дня надходження звернення.

В зверненні вказується:

• прізвище, ім’я та по батькові (за наявності);

• дата народження;

• громадянство особи, яка перебуватиме у межах прикордонної смуги;

• реквізити документа, що посвідчує її особу;

• місце проживання (місце перебування);

• засоби зв’язку;

• вид дозволу (на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт чи пропуск);

• строк дії дозволу (для дозволів на в’їзд і провадження робіт);

• мета отримання дозволу;

• правові підстави для отримання дозволу.

Дозвіл для мешканців, які проживають, перебувають та будуть тимчасово перебувати, розташованих у межах прикордонної смуги 5 км., надається безстроково.

До звернення громадян України про надання дозволу додаються:

копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, а також повноваження на подання звернення — у разі подання звернення законним представником або уповноваженою особою.

Для отримання дозволу на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу в межах Ужгородського району Закарпатської області (зона відповідальності 94 прикордонного загону) особа повинна:

1. подати звернення особисто (через законного представника), або надіслати його поштою за адресою: м. Чоп, вулиця Головна 55а, в/ч 1493;

2. подати електронне звернення за електронною адресою E-mail: chop_zagin@dpsu.gov.ua

3. консультацію щодо надання дозволу на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу можна отримати у  Сюртівській сільській раді та відповідних до місця проживання старостинських округах.

За перебування в прикордонній смузі без відповідного дозволу передбачена адміністративна відповідальнісь, а саме:

накладання штрафу на громадян від 50 до 100 (850,00 – 1700,00 грн.) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, на посадових осіб від 100 до 150 (1700,00 – 2550,00 грн.) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.